Lustro sklepowe - ewolucja w nadzorze

Kradzieże w sklepach są tak stare jak sam handel i chociaż stosuje się wiele różnych środków zaradczych trudno ten proceder całkowicie wyeliminować. Amatorzy łatwego wzbogacenia się potrafią przechytrzyć każdy najsprytniejszy nawet system ochrony, aby zdobyć chociaż kilka drobiazgów. Wchodząc do dużej placówki handlowej spotyka się zwykle strażników w mundurach, których zadaniem bywa zatrzymywanie niepokornych, trudno sobie jednak wyobrazić, że kilka osób będzie w stanie przyłapać każdego na ogromnej powierzchni sklepu.

Przez lata stosowano kosztowny i skomplikowany monitoring, który jednakże poza ceną miał też kilka innych wad. Z jednej strony wymagał obserwacji obrazu na wielu kamerach jednocześnie przez wiele godzin dziennie, z drugiej żadna kamera nie była w stanie ogarnąć całego obszaru placówki.

lustro sklepowe Lustro sklepowe w kształcie półkuli pozwala na obserwację 4 kierunków w kącie widzenia 360°

Doskonałym zastępstwem okazało się akrylowe lustro sklepowe. Ten tradycyjny przedmiot spotykany w każdym domu stał się podstawa do stworzenia doskonałego systemu obserwacji dzięki odpowiedniej konstrukcji, wielkości i umiejscowieniu. Stworzenie takiego systemu wymaga znajomości zasad fizyki i odbijania się fal świetlnych od powierzchni, ale odpowiednie ustawienie i wybór miejsca oraz rodzaju luster sklepowych pozwala jednemu strażnikowi stojącemu w miejscu obserwować cały sklep.

Co ciekawsze lustro sklepowe sferyczne albo w kształcie półkuli obejmuje swoim zasięgiem pole nawet do 360 stopni w przeciwieństwie do nieruchomej kamery kącie regału, której zakres widzenia jest znacznie mniejszy. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jednak jest połączenie kamer z systemem luster, które rozszerzają kąt widzenia tych pierwszych. Przeciętne lustro sklepowe przeznaczone do obserwacji bez względu na kształt wykonane jest z lekkiego tworzywa akrylowego, dzięki czemu nie wymaga skomplikowanych metod montażu.

Akrylowe zwierciadła są też o wiele tańsze niż zaawansowany system elektroniczny, dlatego doskonale sprawdzają się w małych butikach i sklepach przemysłowych. Na dużych powierzchniach stanowią wsparcie klasycznego monitorowania i są straszakiem na potencjalnych nieuczciwych klientów.

Copyrights © 2013 -2018 Multiplast