Lustro obserwacyjne - wielorakość funkcji

Pasjonaci kina z pewnością niejednokrotnie spotkali się w produkcjach z kategorii sensacji z osobą celnika lub strażnika więziennego, który z lustrem na długim uchwycie zagląda pod podwozie samochodu. Tego typu lustra zaliczane są do szerokiej kategorii obserwacyjnych, przeznaczonych do sprawowania kontroli zarówno w sferze bezpieczeństwa, jak i ochrony mienia.

Producent specjalizujący się w takich rozwiązaniach posiada w swojej ofercie długi szereg propozycji zarówno skierowanych do takich służb, jak i do ochrony sklepów, basenów kąpielowych, miejsc publicznych czy ciągów komunikacyjnych.

lustro obserwacyjne Lustro obserwacyjne to element ochrony przeciwkradzieżowej, dlatego najczęściej montowane jest w centrach handlowych

Pojęcie "obserwacyjne" w sposób precyzyjny wyznacza funkcje tego typu produktu. Dzięki odpowiedniemu przystosowaniu kształtu do miejsca montażu oraz dzięki możliwości umieszczania pod różnym kątem i w zmiennych pozycjach lustro obserwacyjne pozwala na sprawowanie nadzoru w zasadzie w każdych warunkach.

Najczęściej takie rozwiązania stosuje się tam, gdzie wymagana bywa ochrona antykradzieżowa. Przy dużym natłoku klientów w centrach handlowych trudno sprawować kontrole nad każdym produktem i obserwować każdego przychodzącego gościa. Lustro obserwacyjne jednak sprawdza się nie tylko w sklepie. W dużych firmach, biurach z dziesiątkami pracowników, instytucjach typu call center dzięki odpowiednio zainstalowanym zwierciadłom pracodawca może sprawować kontrolę nad aktywnością swoich pracowników. Kontrola tego typu nie zawsze jest przyjmowana pozytywnie, jednak często praca jest związana z odpowiednio wysokim wynagrodzeniem i pracodawca może sobie zastrzec w umowie, że takiej kontroli pracownik będzie podlegał.

Lustro obserwacyjne przydaje się na samoobsługowej stacji benzynowej, w zatłoczonym metrze albo przy wyjściach z przejść podziemnych, w miejscach publicznych wymagających nadzoru. Produkty tego typu charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na uderzenia 25-krotnie wyższą od tradycyjnego szkła. Do produkcji wykorzystuje się specjalne płyty ze związków akrylowych, dzięki czemu można je przycinać do dowolnych kształtów zależnie od potrzeb. Produkty akrylowe są także odporne na ewentualną dewastację.

Copyrights © 2013 -2019 Multiplast