Lustro akrylowe - nieograniczone możliwości

Przez cale dziesięciolecia, a nawet jeszcze w poprzednich stuleciach ludzie korzystali z luster poszukując sposobu na odbicie swojego wizerunku i delektowanie się własnym pięknem. Zapewne pierwszym prymitywnym lustrem była tafla wody, a później metalowe przedmioty coraz bardziej polerowane, aż osiągały odbijającą rzeczywistość gładką powierzchnię.

Prawdziwą rewolucją w tej dziedzinie było wynalezienie lustra szklanego, początkowo niezwykle kosztownego, bowiem do jego produkcji stosowano srebro i cenne wówczas szkło kryształowe.

lustro akrylowe Lustro akrylowe zastąpiło lustro szklane - z uwagi na swoją trwałość, odporność oraz niskie ceny

Postęp w tej sferze produkcji miał miejsce przez wiele kolejnych lat, aż do czasów współczesnych, gdy klasyczne zwierciadła zastępują lustrzane folie naklejane na szybę lub płytę, albo lustra z tworzyw sztucznych. Niestety popularne współcześnie lustro akrylowe nie należy do tak doskonałych jak kryształowe zwierciadła sprzed wieków, jest jednak o wiele praktyczniejsze i tańsze, dzięki czemu może mieć bardzo szerokie zastosowania. Do najważniejszych zalet można z pewnością zaliczyć trwałość. Powierzchnia z tworzywa nie ulegnie stłuczeniu podczas uderzenia, nie pęknie przy wierceniu otworu, a dzięki dużej elastyczności można z niej wycinać bardzo skomplikowane kształty. Jest to doskonały materiał na elementy dekoracyjne do mieszkań. Przy odrobinie wyobraźni można z takiej lustrzanej płyty wyciąć pierzaste liście, albo ptaka z długim ogonem tworząc niepowtarzalny wystrój. Lustro akrylowe jest także odporne na zmiany temperatur, więc sprawdza się na zewnątrz budynków, jako element ochronny, albo dekoracja.

Ciekawym zastosowaniem bywa montowanie takich płyt na ścianach domów działkowych, pergolach, altanach, optycznie powiększając swój ogród albo wydobywając z niego to, co najpiękniejsze. Lustro akrylowe ma także duże zastosowanie w przemyśle. Jako odporne na substancje chemiczne i oleje, a także podatne na kształtowanie bywa elementem wyposażenia warsztatów, laboratoriów, magazynów, hal przemysłowych i wielu innych tego typu miejsc. Dzięki podatności kształtuje się również lustra sferyczne w kształcie półkul, wycinków kul czy trójkątów, a także wypukłych okręgów i prostokątów zapewniających znacznie obszerniejsze pole obserwacji.

Copyrights © 2013 -2019 Multiplast