Lustra sklepowe dla wygody, piękna i ochrony

Lustra są nieodłącznym elementem naszego otoczenia i można je spotkać w każdym domu, zakładzie pracy a także w większości placówek handlowych. Te ostatnie korzystają z nich zarówno w tradycyjnej formie, jako element wyposażenia na potrzeby klientów oraz dekoracja wnętrza, a także - jako składowa skomplikowanego systemu kontroli i bezpieczeństwa.

W pierwszej wersji najczęściej spotyka się takie rozwiązania w sklepach odzieżowych albo wielobranżowych, posiadających przebieralnie, przymierzalnie albo kąciki, w których kupujący może dopasować kapelusz, krawat czy element odzieży. Lustra posiadają również na wyposażeniu sklepy obuwnicze, kosmetyczne, a wiele placówek stosuje je do wykończenia szaf i półek tworząc w ten sposób wrażenie znacznie bardziej rozbudowanego asortymentu.

lustra sklepowe Wśród luster sklepowych często spotykane są tzw. lustra kasowe

Szczególnym produktem są jednak lustra sklepowe przeznaczone do obserwacji i kontroli. Często znaczne gabarytowo, umieszczone w widocznych miejscach, z których są w stanie odbijać dużą przestrzeń sklepu wraz z zakamarkami i odosobnionymi regałami mają na celu systematyczną obserwację tego, co dzieje się na terenie placówki.

Ich rola jest wielokierunkowa. Pierwszym zadaniem, jakie spełniają jest postać swoistego straszaka na potencjalnych nieuczciwych klientów. Kiedy spacerując po alejkach między regałami, co pewien czas widzi swoje odbicie w wielkim lustrze, utrwala sobie przekonanie, że jest obserwowany, jeśli nie przez ochronę sklepu, to przez innych kupujących, którzy widzą go w tym samym lustrze. Takie przekonanie włącza zdrowy rozsądek i powstrzymuje przed sięgnięciem po cukierka sprzedawanego na wagę, czy kilka winogron. Mniej uczciwi, którzy zawsze znajdą sposób na ukrycie w kieszeni jakiegoś drobiazgu są w ten sposób obserwowani przez pracowników ochrony, a dzięki sferycznym lustrom sklepowym umieszczonym w całym sklepie nie mają możliwości dokonania kradzieży niezauważeni.

Lustra sklepowe stanowią też element ochrony kas. Obserwacja terenu sklepu za pomocą luster jest znacznie bardziej efektywna niż sam monitoring. Pozwala też na interwencję w przypadku jakiegoś wydarzenia, jak zasłabnięcie klienta czy zgubienie się dziecka.

Copyrights © 2013 -2019 Multiplast