Lustra pomocne w obserwacji i monitorowaniu

Zastosowanie tworzywa w produkcji przedmiotów użytkowych jest bardzo szerokie. Powszechnie znane są różnego typu pojemniki, naczynia, obudowy sprzętu AGD, telewizorów, meble ogrodowe, zabawki i setki innych dużych czy małych detali. Nieco odmiennym i nietypowym zastosowaniem może być produkcja luster z tworzyw sztucznych. Do ich wyrobu wykorzystuje się akryl, który cechuje wysoka trwałość, elastyczność i termoodporność. Są to cechy doskonale kwalifikujące produkty do wykorzystania nawet w trudnych warunkach środowiskowych. Z akrylu produkuje się m.in. lustra obserwacyjne, wykorzystywane powszechnie w wielu miejscach publicznych.

Obserwacja środowiska bywa wymagana w dziesiątkach różnych sytuacji, ale lustra szklane, czyli tradycyjne, chociaż mają nieco wyższą jakość są z jednej strony kosztowne, a z drugiej podatne na zniszczenia i trudne do formowania. Z tego powodu nie powinno się ich wykorzystywać w pomieszczeniach, w których dochodzi do dużych wahań temperatur, standardem są wibracje lub wysokie dźwięki, albo powierzchnie narażone bywają na uderzenia.

lustra obserwacyjne Lustra obserwacyjne pozwalają m.in. na zabezpieczenie przed kradzieżami, dlatego zwykle montowane są w sklepach

Lustra obserwacyjne w codziennym życiu najczęściej spotykamy w sklepach. Placówki handlowe w taki sposób zabezpieczają się przed niszczeniem produktów i kradzieżami. Powszechnie stosowany monitoring nie zawsze bywa wystarczający, ponieważ kamery posiadają niewielki kąt widzenia i nie obejmują całej przestrzeni sklepu. Wystarczy, aby obserwowana osoba odwróciła się plecami do kamery, a nie można już zauważyć, czy ukradkiem nie wsuwa czegoś do kieszeni, albo nie konsumuje wziętego z półki batonika.

Lustra obserwacyjne bywają pomocne także wszędzie tam, gdzie ograniczona widoczność stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa przechodzących osób. Przykładem może być zasłonięte krzewami torowisko tramwaju. Odpowiednio umieszczone lustro obserwacyjne pozwala zauważyć pojazd zanim wejdzie się pod jego koła. Lustra obserwacyjne przydatne bywają na basenach, w salach koncertowych, rozrywkowych o dużej powierzchni, halach fabrycznych, magazynach, instytucjach finansowych i urzędach obsługujących dużą liczbę klientów, na dworcach i lotniskach, na placach manewrowych i w dziesiątkach innych miejsc.

Copyrights © 2013 -2019 Multiplast