Lustra w nadzorze i ochronie

Możliwość prowadzenia obserwacji różnych miejsc bywa niezbędna w wielu sytuacjach. Czasami jest to potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa, kiedy indziej konieczność ochrony obiektu czy dóbr materialnych. Dzięki nowoczesnym technologiom dziś w wielu firmach, halach produkcyjnych, sklepach, szpitalach, na drogach i basenach można spotkać dziesiątki luster, wspierających systemy obserwacyjne.

Różnorodność zastosowań bywa ogromna, chociaż metody produkcji i kształty podobne. Ogólnie lustra kontrolne wykonywane są ze specjalnych płyt ekstrudowanych, natryskiwanych specjalną srebrną substancją, która imituje efekt lustrzany. Technologia produkcji została doprowadzona do perfekcji, dzięki czemu niewiele różnią się takie wyroby od szlachetnych luster kryształowych.

lustra kontrolne Lustra kontrolne mają szeroki zastosowanie. Często montowane są w halach i magazynach, zwiększając bezpieczeństwo

Zastosowanie bywa bardzo szerokie. Lustra kontrolne można znaleźć na pływalniach, gdzie niezbędna jest ciągła obserwacja przebywających w basenie i zapewnienie im bezpieczeństwa, oraz w razie potrzeby szybka interwencja ratownika. Podobną rolę pełnią też w innych miejscach publicznych, w których konieczna bywa obserwacja zachowania przebywających osób, jak np. wesołe miasteczka czy sale zabaw.

Nieco inną funkcję mają lustra kontrolne w dużych halach fabrycznych i magazynach. Doskonale sprawdzają się, jako system bezpieczeństwa tam, gdzie w alejkach produkcyjnych i składach poruszają się wózki widłowe albo suwnice. Poruszający się po hali pracownicy mają możliwość dostosowania się do wewnętrznych warunków pracy i uniknięcia wypadku. Lustra kontrolne umożliwiają również obserwację stanowisk pracy działających samodzielnie, bez udziału operatora. Jedna osoba nadzorująca całą salę nie musi wówczas stale się po niej przemieszczać mając widok całości z jednego punktu. Tego typu rozwiązania stosuje się także do kontroli uczciwości pracowników, w biurach, bankach, kasach wszelkiego rodzaju. Zwłaszcza te ostatnie bywają monitorowane z powodu przepływu sporej ilości gotówki. Obserwacja bywa wspierana przez kamery, które przechwytując obraz z lustra są w stanie wskazać na znacznie większy obszar obserwacji niż ich obiektyw skierowany na salę.

Copyrights © 2013 -2018 Multiplast